Forum Wings Strona Główna Wings
Pierwsze polskie forum fanów serialu Wings - Skrzydła
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lektor - Janusz Kozioł

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wings Strona Główna -> Ogólnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blue_eye
Kapitan



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 1612
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:32, 12 Sie 2009    Temat postu: Lektor - Janusz Kozioł

arras09 napisał:
Wiem, że nie ma więcej po polsku niż 100. Miałem natomiast jeden, lub dwa odcinki powyżej setki z polskimi napisami, jednak to nie to samo. Ten lektor z Polsatu i TV4 fajnie czyta.


Tak, ten lektor to Janusz Kozioł. Dzięki niemu - tak uważam - polskie Skrzydła dużo zyskały [plus oczywiście teksty Mościckiego]. W latach pierwszej emisji (plst) prasa coś niecoś o Skrzydłach podawała, i pamiętam wywiad z nim. Wyznał, że ze swoich lektorskich zleceń najbardziej polubił ten właśnie serial! Miałam gdzieś ten artykuł długo zachowany, tak mnie tym wtedy ujął Wesoly Powiedział, że bardzo dużo pracy i serca włożył w czytanie, uważa serial za przezabawny i starał sie głosem oddać humor i atmosferę Skrzydełek (nie cytuję, tak ogólnie pamiętam sens). Niestety prasówka mi zaginęła i nie mogę zacytować all :cry: Musicie zawierzyć mojej pamięci Mruga Chyba, że ktoś coś takiego też pamięta i uzupełni?

bonus na marginesie: materiały o polskich lektorach - z [link widoczny dla zalogowanych] i Polonii, z uwzględnieniem p. Janusza ofkors
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vi
Kapitan



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1728
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:54, 12 Sie 2009    Temat postu:

bee, normalnie mnie powalasz!

szacuneczek za wiedzę!

opowiedz coś więcej o sobie, bom ciekawa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
arturarturoppl
Pasażer klasy ekonomicznej



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: wielkopolska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:02, 13 Sie 2009    Temat postu:

A czy ten Pan teraz coś "lektoruje" ?

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blue_eye
Kapitan



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 1612
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 8:33, 14 Sie 2009    Temat postu:

nie jestem na bieżąco w tym temacie, tyle co z materiału wynika - czytał np. filmy Brooksa i z Seagalem; to przykre może, ale bardziej zwracam uwagę w filmie, gdy czyta zły/źle lektor, bo wtedy to bardzo przeszkadza w odbiorze...
zdarzało mi się pomyśleć przy oglądaniu jakiegoś nowego filmu - o, ten pan od Skrzydeł czyta Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
arturarturoppl
Pasażer klasy ekonomicznej



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: wielkopolska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:23, 16 Sie 2009    Temat postu:

Tak, to prawda - zły lektor może popsuć całe wrażenie z filmu.... :-(
(tak samo jak zły komentator sportowy może popsuć oglądanie meczu...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
golan87
Pasażer pierwszej klasy



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:00, 11 Paź 2009    Temat postu:

Kozioł debeściak, ale Knapik też był świetny Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mark69
VIP



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 578
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Uć
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 1:20, 02 Kwi 2010    Temat postu:

Pan Janusz Kozioł czyta teraz Miłosny Nokaut w TV Puls.
Mam dowody.

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/H-DcdtEejog&hl=pl_PL&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/H-DcdtEejog&hl=pl_PL&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
Powrót do góry
Zobacz profil autora
elaczek
Pasażer oczekujący



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:33, 19 Kwi 2010    Temat postu:

Janusz Kozioł to niezły lektor, ale nie przypisujmy mu jakichś super zdolności. Miał fantastycznie napisane tłumaczenie przez K. Mościckiego i po prostu tego nie spaprał. Kozioł czyta też Drużynę A wydaną przez Amercom i nie poszło mu tam najlepiej, bo miał znacznie gorszego tłumacza.
Reasumując lektor to tylko lektor, nie ma się co podniecać. Najważniejszy jest tłumacz.
Nawet jeśli Wings zostaną wydane w Polsce lub jakaś inna stacja to wyemituje to lektor będzie inny i tłumaczenie pewnie też. Ja obstawiałbym Andrzeja Matula jako lektora, tego od Alfa, Friends z TVN7, a zarazem czytającego Czarną Żmiję w wydaniu polskiego DVD. Z tłumaczy to oprócz K. Mościckiego-chciałbym by wykorzystano jego tłumaczenie Skrzydeł, choć szanse są niewielkie - to w dalszej kolejności Artur Nowak ten od Bundych, Agnieszka Kamińska ta od Oni,ona i pizzeria lub Mariusz Orkan-Łęcki ten od Czarnej Żmii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cosmo
Kontroler lotów



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1220
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdynia Moje Miasto
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:14, 19 Sty 2019    Temat postu:

Pan Janusz, a właściwie Włodzimierz zmarł 18 stycznia 2019. Zalamany
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wings Strona Główna -> Ogólnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin